Puncovní značka je malý symbol, který se nachází na vašem šperku z drahého kovu. Informuje vás o ryzosti a původu použitého kovu, o tom, že byl šperk zkontrolován puncovním nebo jiným nezávislým úřadem.  Těmto malým symbolům byste tedy měli věnovat pozornost stejně důkladně jako kvalitě celého šperku. Pozor, nepleťte si puncovní značku s ryzostním číslem, to totiž není to samé. ryzostní číslo např. 585 nebo 750 pouze napovídá o jakou ryzost by se mělo jednat. Zda to tak je právě potvrdí puncovní značka. Přehled aktuálně platných značek najdete pod článkem. Ještě pro zajímavost ne v každé zemi je puncování jako v Čechách povinné, proto když narazíte na šperk bez těchto značek, může pocházet z jiné země. A rada na závěr, pokud máte pochybnosti, neváhejte oslovit odborníka ( klidně i nás ) a nechte si šperk prověřit.

Diskuse

Půjčka zástavou

Půjčka oproti zástavě jsou peníze, které si hned odnesete. Do zástavy k nám můžete vložit šperky, mobilní telefony a tablety, notebooky, fotoaparáty a hodinky, herní konzole, ale i módní doplňky luxusních značek, automobily, veterány, nebo nemovitosti.

Zástava, výkup a prodej luxusních vozů a veteránů.

Ve spolupráci s luxusním autosalonem Vám můžeme nabídnout další službu kterou je nejen zástava luxusních vozů a veteránů, ale také Vám zdarma zprostředkujeme tyto služby : Prodej Auta, Auto na míru, Výkup Auta, Financování vozidel vč.pojištění ( úvěr, leasing, operativní lesing), Krátkodobý i dlohodobý pronájem vozu.  Nabídku vozů najdete  ZDE...

E-shop a prodejna

Prodáváme množství zboží ze zástavy za výhodné ceny. Na prodejně, i našem e-shopu nabízíme šperky, elektroniku a další výrobky. Nové, zánovní i používané.

Opravy a servis

Opravy a renovace šperků, zmenšení a zvětšení prstýnků, úprava délky řetízků a náramků, renovace kovových pouzder a pásků náramkových hodinek. To vše i poštou, stačí nám to jen poslat a my se o vše už postaráme a to vč. bezpečného návratu Vašich pokladů.